SULEJMANI I MADHERISHEM


Seriali Muhtesem Yuzyil (Shekulli i mrekullueshëm) i bazuar në jetën e sulltanit Sulejman, liderit të perandorisë Otomane në shekullin e 16të po shënon sukses jo vetëm në tokën turke. Seriali së fundmi ka siguruar shfaqjen në kanalet Prva (Serbi, Mali i Zi) dhe Kanal 5 (Maqedoni). Këto kanale iu bashkohen kanaleve Domashny (Rusi), Markiza (Sllovaki), Lider TV (Azerbajxhan), Barrandov (Çeki), Kanal D (Rumani), Khabar (Kazakstan) dhe kanalit Albanian Screen në Shqipëri. Zgjerimi më i madh i serialit vjen fal kanalit Dubai TV që do të shfaq serialin në 22 vende arab-folëse. Premiera e serialit në shumicën e kanaleve do të ndodh me datën 21 dhjetor, deklaroi CEO i agjencisë që distribuon këtë serial, Izzet Pinto. Në Turqi seriali shfaqet në kanalin Show TV, ndërsa për sezonin pranveror do të transferohet në kanalin Star TV në pronë të kompanisë Dogus.

Për jetën e sulltanit Sulejman po interesohet edhe BBC. Në bashkëpunim me Starz, BBC Worldwide është duke prodhuar një seri gjashtë orëshe të quajtur Harem që do të përshkruaj jetën e sulltanit Sulejman dhe ngritjen e rënien e perandorisë Otomane. Ky do të jetë bashkëprodhimi i dytë i Starz dhe BBC Worldwide pas realizimit të serialit Torchwood: Miracle Day. Një projekt tjetër i këtyre dy kompanive është edhe seriali fantastiko-histori, Demonët e Da Vinçit që do të filloj prodhimin në fillim të vitit 2012.

Së fundi ky serial ka shfaqur edhe premierën e tij dje në mbrëmje (21.12.2011) në Kinema Millenium, pasi të drejtën për ta transmetuar në Shqipëri e ka marrë televizioni Albanian Screen

About these ads

Rreth njihvetveten

Simple me!

135 përgjigje ndaj “SULEJMANI I MADHERISHEM”

 1. besi thotë :

  a lun edhe diten a veq naten ne albania scrin se jemi ne pun kajher naten e nuk e shohum

 2. zyhdi thotë :

  Ne c’ore dhe date eshte pjesa e dyte?

  • zyhdi thotë :

   Miredita

   Une vazhdoje te shoh me kenaqesi filmin.Te realizoshe nje film per nje perandori mbi 700 vjecare duhet shume pune dhe aqe shume para,per me teper
   nje figure madhore sic eshte Sulejmani i Madhe.Ndoshta kjo eshte edhe arsyeja qe
   i ghithe skenari perqendrohet me shume ne ngateresat femerore te haremit se sa ne maredhenjet ndershteterore dhe fushatat luftarake te ketije sulltani te lavdishem e te drejte sic shkruajne edhe fjaloret historike te ketije vendi ku jetoje.

  • aksa thotë :

   ne sa ora diten asht repriza e filmit nese dini ju lutem shkruani.

   • zyhdi thotë :

    MIR’DITA o bashkekombasit e mije!

    Per ju qe ndiqni kete seriale,ju baje me dije se eshte c’do te merkure ne 20;30 ora dhe perseritet c’do te diele ne oren 17;15.

    Ju pershendes te gjiheve!

   • valentinas thotë :

    mirdita un me knaqesi kam me shikue filmin sulltan sylejma per gjith dit prej te martes deri te premten ju faliminderit per pytjen ju pershendes te gjithve dhe ju tham vetem shikone filin sulltan sylejma ahahahha

 3. rita thotë :

  vajz e bukur

 4. mira thotë :

  sh.i bukur mezi presim diten qe ta shohim

 5. lonna thotë :

  une e pelqej shume kete film por dua ta di se kur do te filloj ne kosov

 6. dafina thotë :

  une dua qe ta shoh sulltan sylejmani dhe aleksandren

 7. florionaa thotë :

  po e pel qej shum filmin

 8. valbona thotë :

  shum i mir qeky film po a bon me dit pse nuk po lun edhe te premten

 9. resa thotë :

  shum i bukur është ky film me pelqen shum ALEKSANDRA-HYRREMJA

 10. nermin thotë :

  shum mir filmi komplimente..\’;…

 11. ramadan thotë :

  ky filmm esht shumm palidhje film turkk …

  • valide thotë :

   pa lidhje je ti ramadan dhe jo filmi ,tete rroje emri osman ne kohe moderne se nga filmi turk nuk kupton gje .nuk jane per ty filmat historik per figura te medha sunduese .ik shiko ndonje telenovel .Filmi turk qe po percmon ka kasten dhe rregjine me te mire se hollyvudi qe ka namin .Prandaj nderhyrja joote eshte pa lidhje …

 12. e marija shum besoj se dhe u ju pelqen ky serjal naten e mir te fala marije dhe ibrahim nga albina loshaj carrabreg i epertnaten e mir ju dua shum,mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm thotë :

  ju uroj qe po me thuani te dergoj nje komen mu me pelqen ky serjal shum me pelqejne te gjith sidomos hyrremja dhe marija shum naten e mir ju faliminderon albina loshaj dhe albilon loshaj naten e mir te gjithve ju dua shummmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm nga slbina shpresoj se do te ja dergoj kete koment te fala slbin a losfaj tunggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggg……..

 13. e marija shum besoj se dhe u ju pelqen ky serjal naten e mir te fala marije dhe ibrahim nga albina loshaj carrabreg i epertnaten e mir ju dua shum,mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm thotë :

  e percjelli kete serjal shum miiiirrrrrrrrrrrrrrrr

 14. ardiana thotë :

  filmi ma imir qe ka pa ndonjeher po qka bahet ne fund

 15. venesa osmani thotë :

  filmi eshte shum i bukur dhe ka aktor shum te mire

 16. anxhela thotë :

  ky eshte filme shume i bukur

 17. anxhela thotë :

  eshte shume i bukur shikojeni te gjith bota eshte filmi me i bukur

 18. IBRAHIMI thotë :

  JEMI FANCAT E JUAJ ME TE MIRE

 19. remzie thotë :

  besoj qe BBS do te realizoj ni film ,te pershkruj ngjarjen e vertet te sulltan sulejmanit se boll magar ish kan e verteta thot ; se sulltani ka pre kokat e vajzave gjdo nat,keshtu thot legjenda ! mezi pres ta shoh filmin .

 20. dita-25@live.com thotë :

  ku muj mi kqyr krejt episodet e ktij seriali ?

 21. alban thotë :

  ahahah ku ku po e mir hyrremja kurr njeten tem nuk e ka pa qisi filmi ma i mir

 22. alba thotë :

  shum flm i mir

 23. erjona thotë :

  mirëmrëma më pëlqen ky film është filmi im i preferuar te dua sulltanesh Hatixhe,Hyrrem.Sulltan,s’tëdua mahidevran

 24. qendresa thotë :

  oooooo merivanja me sulltanin bash kan me kan edhe hatigjja me ibrahimin <3 <3 <3 mat mirr jeni bree <3 ju kam hyrremja e shumtuara ma e keqja qe eshte

 25. qendresa thotë :

  po breeee ma e keqja eshte hyrremja na e urrejm krejtt merivanja ma e miraa eshte <3 <3 <3 <3 ne fun apet se apet sulltani me merivanjen bash okkk e hyrremja do te shkoj ne ferr

 26. endrit thotë :

  sulltan bosii jena mat mirte ju dua shum e keni shume serialin e mire perdit e shoh shyqyr hyrremja qe e lindi muhamedin tung nga diti ju dua shum

 27. endrit thotë :

  ju dua shume sulejman bossi e keni shum serialin e mire shyqyr hyrremja lindi djali tung ju dua nga endriti

 28. alkida thotë :

  shume iii buuuuuukur filmi

 29. Billi thotë :

  I mire eshte seriali ,ndonse i thurr lavde perandorise me gjakatare te historise se njerezimit.

 30. hsmins thotë :

  hahaha edhe une e dua sulltanin

 31. besnikk thotë :

  un edua meryem uzerli shummm

 32. aurora thotë :

  serial historik shume i bukur,ku nderthuren luftraty, traditat ,dashurite, tradhetite

 33. fjorela thotë :

  une e perrcielli kete saerial hyrremja eshte shume e bukur

 34. erikras12@hotmail.com thotë :

  ky film esht me buker

 35. venus thotë :

  filmi ma i mir qe ka qit tv 21

 36. erzafb thotë :

  jeni me te mirt ju dua dhummm

 37. e marija shum besoj se dhe u ju pelqen ky serjal naten e mir te fala marije dhe ibrahim nga albina loshaj carrabreg i epertnaten e mir ju dua shum,mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm thotë :

  mase shumti em pelqe mahidevrana edhe memeti e mustafa hahahaha filem i mir a ama ma imir qenai

 38. fitore thotë :

  po edhe mu vallahin ma shum hyrremi ma e drejt

 39. gresa thotë :

  ju dua shum hyrrem gynihal mahidevran sulltanesh hatiqe sulltan ibrahim mehmet mustaf selim mihiman leo sadka e shum te tjer ju ju ju dua dua shum shum juve por ms shumti e dua hyremn hatiqe gynihal sulltanin mihimahn mehmetindhe sadkn i dua me s shumti i dau kata te 7 qajna kete koment tek familja e sulltanit sylejmanit qoja ne pallat shkruja turqisht dhe jepja sulltanit neta lecon a ndquat qka ju thash juve dhe thuj se ta ka thurruar gresa avdyli nga kosova dhe tuhuj se une dua te bhem sulltanesh dhe mua me me quajtur oj sulltanesh gresa a dqove o sulltan sylejman edhe une ty te dua shum she hyrremen o sulltan mos e trathto hyrremn po trrethtoje sulltaneshn mahidevren mirimanen e dua shum mehemetine dua shum selimin dua shum dhe sheherzaten qe edhe ajo esht e bukur ne ftyr vetm mua me ben sulltanesh e te qith mum thir sulltanesha gresaa dqove e te bani hyrrems te ffala tung qao berto.

  • ida thotë :

   oj moter gresa ti beson se bukur e ke shkruar kete ?…. jooooooo
   ti nuk ke mbaruar as shkolle dhe sulltani nuk i don ata femra injorante si puna jote, hahhahaahahhaah po ti moj moter gresa jepi kuptimin fjalise, bej shenjat e pikesimit sepse nuk kuptova dhe per kuriozitet e lexova 7 here dhe nuk arrita me kuptuar se ke po kerkoje, motre eshte e kote sepse ti nuk e din fare se kush jane shenjat e pikesimit, dhe une po ti trgoj. kur ndahet fjalia vendoset, dhe kur mbaron fjalia vendoset. dhe kur ben nje pyetje vendoset? dhe kur dicka eshte e cuditeshme vendoset! hahhaah ishalla i ke kuptuar keto qe te thashe

 40. gresa thotë :

  hyrremja ma e mira

 41. jana thotë :

  ma i mira ne ket serial esht sulltanesha hurem te dua shum i dyta eshte gulnihale dhe e treta hatixhja te dua shummmmmmmmmmmmmmm

 42. jeta thotë :

  te lumt sulltan

 43. Hyrrem thotë :

  mua me pelqen ky filem sepse esht i bukur i love you hatixhe hyrrem and sulltan nuk te dua mahvdirane

 44. erjona zekaj thotë :

  ky serijal eshte shume i mir ka aktor te mir esht rroli i mir kurse rroli i hrremes me pelqen shum po edhe keta te tjeret luajn rrolin e mir edhe sulltan sylejmani

 45. sara thotë :

  bravo turqia ka avancuar

 46. sara thotë :

  thoni ca te doni po me e bukur eshte sadeka pastaj mahidevran ,hyrem gylnihal nigar kallfa gylshaetj sa s mumerohen

 47. sara thotë :

  e dini ju o qe hyremja ben 5 femije

 48. fak men thotë :

  a sulltan trim te ka bo nana

 49. ylberi thotë :

  sa kisha dasht me qen si sulltani meu martu saher qe te dua

 50. ylka thotë :

  une e dua shum kete serial ma me mira esht hyrem e tani gylnihal e hatigjja ju dua shummmmmmmmmmm e tani sulltanesha

 51. raza thotë :

  un e du shummmmm hyrremen ma se shumti dhe sulltanin . Hyrremja ma e mira ne serjal a hyrremja. DHe ban 50 fmij ishalla.

 52. raza thotë :

  un e du hyrremen dhe sulltanin dhe gynihalen.

 53. raza thotë :

  o bre sa e mir a hyrremja e du shummmmmmmmmmmmmmmmmmm

 54. raza thotë :

  dhe hyrremja me gynihalen jan me te mira se sulltanesha hatixhe

 55. belinda thotë :

  hylrremja është me e mir ne bot gjithashku edhe gylnihalja qe i dua shum te dyjat qao ju dua shummmmmm#

 56. getuarta thotë :

  HYRREMJA ESHT SHUME E BUKUR TE DUA hyrrem

 57. getuarta thotë :

  hyrremja mua me pelqen shum sepse esht bjondin**************por edhe sulltani gjithashtu*************ndersa mahidevranja jo nuk me pelqen fare por ju lus qe ta shikoni sa me shum serialin *****shekulli madheshtor

 58. donjeta thotë :

  ma e mira esht hyremja dhe sullta

 59. viki thotë :

  me vjen keq prej disave ketu qe shkruajn komente palidhje,une e kam pare te gjithe serialin,pasi ta shiqoni edhe ju do e shihni fetyren e vertet te Mahidevranes dhelparake, dhe do e kuptoni Hyremen me shunme,e cila ne historin e vertet krahasohet me te gjitha femrat luftarake dhe perandore siq eshte Kleopatra.

 60. luissa thotë :

  hyrem ma e bukura je te dua shumm

 61. njihvetveten thotë :

  Miq te kesaj faqeje, do tju lutesha qe kete faqe tja sugjeroni edhe miqve tuaj, po ashtu te kontribuoni ne zgjerimin e rrethit te lexuesve te kesaj faqeje.

  Do tju lutesha njekohesisht qe te diskutoni edhe per postimet e tjera, aty ku ju shikoni se keni interes ose se mund te komentoni.

  Po ashtu kush ka materiale per te postuar mund te me lajmeroje dhe une do tja postoje ne kete faqe.

  Me respekt
  Administratori

 62. Gani Shala thotë :

  Po ,serial i mirë ,se reflekton periudhen historike kur Turqia e mori me teper se gjysmen e botës.E sa per realizimine serialit une mendoj se ka disa leshime dhe se rolet nuk janë nda mire si p.sh. Ibrahim Pasha i cili nuke ka potencial me lujt ate rol sepse Ibrahim Pasha ka qenë shumë i zoti është dasht me kerkue ndoni aktor me zë ma radiofonik dhe me figur ma terheqse.
  Edhe Hyremja po duket shumë e trashë dhe mendoj se u dashtë me pasë trupin ma sexi.sepse do te jete ma e adhuruar nga miliona shikues.
  Nga aspekti dramaturgjik mendoj se meshkujt ne harem duhet me qenë te vjeter dhe te painteresuar për femra e jo si Zymbyl Aga qe dashurohet ne Gylnihalen sepse Sulltani nuk i ka lejue me u dashurue perkundrazi i ka trdhe meshkujt qe i kane sherbye

  • zyhdi thotë :

   Zotri SHALA
   Duke respektuar mendimin tuaj, po mendoje se dote ishte me mire per juve te permirsonit sado pake menyren e te shkruarit ne shqipe qe edhepse eshte mjafte e varfer gjinden gjithsesi menyra per t’u shprehur me bukur, sidomos kure shkruajme per ta na lexuar te tjeret.
   Me respekt per juve,ju falenderoje!

 63. elona thotë :

  hyrrmja shum e bukur

 64. anda thotë :

  shum i bukur je sulltan dhe hyrrem

 65. hyrrem thotë :

  jan dal shum buker dhe e pelqej serialin e tyre nuk e dua mahidevranen
  e dua sulltanin dhe hyrremen dhe femijet e tyre

 66. arjana thotë :

  o zot po e mir hyrremja
  zoti e ruajte ke lu nje rol shume te mir si p.sh sulltanishekulli(madheshtor)shum ma e mir hyrremi se sulltani

 67. arjana thotë :

  femra duhet te jet shum dinake per burrin qe ta bej per vete si hyrremi

 68. nazmije thotë :

  shum me pelqen sulltaan shekulli malleshtor por prej grave me pelqen me se shumti hyrremi edhe hatixhe edhe prej femive me se shumti thija e hyrremit ju dua shum me gjith zemer shummmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

 69. nazmije thotë :

  shum me pelqen sulltaan shekulli malleshtor por prej grave me pelqen me se shumti hyrremi edhe hatixhe edhe prej femive me se shumti thija e hyrremit ju dua shum me gjith zemer shummmmmm

 70. hyrrem thotë :

  kush e di si mund ti shoh pjeset qe nuk jane dhene akoma me titra shqip

 71. elda mata thotë :

  sulltani i madherishem seriali me i mire i mrekullueshem

 72. Valeria Lukyanova thotë :

  sulltanii madherishem seriali me i ndjekur

 73. tina gashi thotë :

  shum ma e mir hyremja se sulltani kurr se kisha dasht at sulltan budallen hyrremja po e nreq filmin se edhe ma e mir po edhe stilin e mir kurese majdevranja si dreq stilet hiq te mira e kisha vra ne ven a e mir ne ftyr po shka po i ban hyremes se qaty e keqe

 74. nessa thotë :

  shuuummmm e bukur je hyrrem te dua shum llokumi imm hmmm……..

 75. nessa thotë :

  heyy si hyrremi nuk osht as nje aktore ashtu osht hyrrem nr 1 je zm hhehheheh

 76. gresa thotë :

  gresa jam . mua me pelqen shum ky filem esht nje filem interesante si ne kohrat e vjetra
  te gjith aktoret me pelqejn por ma se shumti me ka pelqyr leo
  kur vdiq aji mo sme doket edhe aq i mir kaq kisha me thon tung klm

 77. ATDHEE thotë :

  sulltan sylejmanii eshte fyer nga nje hoxh ENIS GOGA muu sme duket serial i keq per qee ste pelqen ty me pelqen muuuuuuuu SULLTAN SYLEJMAN HYRREMMM

 78. nazmije thotë :

  sylltan syljman hyrrem ju dua shum se ju e luani nje rol shum te bukur por veq mahidervanja mos me kan shum mir e kish lujt nje rol te mir hyrrem syljman hatixhe gylfeme mehmet bajazit mihrimaha edhe selim ju dua sshum me gjithe zemer hyrrem ju dua shum e shmmmmmmmmm

 79. kloeda thotë :

  ky serial eshte bere si nje pije dehese

 80. natyra thotë :

  un doshta me dit qysh ka me perfundu ky film mem tregu dikush

 81. emma thotë :

  qysh perfundon

 82. andi thotë :

  ky filem me plqen me se shumti prej te gjithve filmave

 83. pista thotë :

  ky esht filmi me i bukur qe kam par ndonjeher

 84. saimir thotë :

  filmi sulemani e shte nder filmat me te mire qe kame ndjekur me shume tek filmi me pelqen aleksandra mustafai mehmeti dhe mihrima jane aktoret me te mire

 85. saimir thotë :

  pore si eshte perfundimi i keti serjali mahnites

  • kristi thotë :

   o njerez por kure mbaron sulemani te pakten na tregoni qe te mose rrime ne ankthe duke thene o maron merkuren o jo te premtej gusht me 31 por kure ju lutemi na kdteni pergjigje se neser dua te jeme me pergjigje ok cybuk meraba osh kjarem jazek ishalla

 86. alban thotë :

  ky filem assht shum shum i mir teper nuk mundem me lon as ni ni episod ti pa e pa

 87. nita thotë :

  sa shum komente bre…

 88. nita thotë :

  ky film vazhdon ende eshte i gjate shikojeni ne SHOW TV do te vazhdoje pjesa tjeter kur vie firuzja dhe sulltanesha hyrrem nuk e do ate dhe mundohet ta largoje ate po qfar do te ndodh…………..hurrem ne fund vdes prej nje semundjeje po ashtu dhe sulltani pas nje beteje dhe pastaj ne fron hip beyaziti sulltan BEYAZIT,MIHRIMAH sultan….. keshtu qe ka ende shume ngjarje shikoni ne SHOW TV ne kanalet e TURKEY……

 89. riano thotë :

  eshte tele..e bukur

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Log Out / Ndryshoje )

Figurë Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Log Out / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Log Out / Ndryshoje )

Google+ photo

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Log Out / Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Ndiqe

Merreni çdo postim të ri drejt e te email-et tuaja.

%d bloggers like this: