Rama: Më solli Nano nga Parisi? Enveri zbriti Berishën nga mali


B.K.

Teksa lexoja shtypin sot, me ra ne sy nje deklarate e kreut te opozites, i cili ironizon kryeministrin Berisha dhe situaten politike ne vend. Ne fakt deklarata e tij kishte te bente me shume me nje kunderpergjigje ndaj te ashtuquajtures akuze “nanoiste”, se Ramen, kryeministri i atehershem Fatos Nano, e pat sjelle nga Parisi me thonje te paprere, e i palare, nderkohe qe Rama, ne kunderpergjigje tashme, jo ndaj Nanos po ndaj Berishes deklaron se: Më solli Nano nga Parisi? Enveri zbriti Berishën nga mali!

Megjithate te dy deklaratat nuk jane te barabarta, pasi njera ofendon nje pjese te madhe te popullsise shqiptare e cila pergjate ketyre viteve ka zbritur ne qytet per te gjetur kushte me te mira jetese dhe pune, nderkohe qe deklarata e Nanos per Ramen, eshte shume personale dhe perfaqeson karakterin e nje personi se sa ate te nje pjese te madhe te popullsise.

Advertisements

About njihvetveten

Simple me!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: