Fetih 1453, reklama e filmit në internet shënon rekord klikimesh


Fragmenti i filmit “Fetih (Ngadhënjimi) 1453” brenda 24 orësh është parë nga 1 milionë e 670 mijë shikues.

Fragmenti i filmit “Ngadhënjimi 1453” i regjisorit Faruk Aksoj është parë nga 1 milionë e 670 persona brenda 24 orësh.

Sipas deklaratës së bërë, i cili për produksionin e fragmentit tashmë eshte tema më e përfolur dhe më e ndarë në platformat e network-ut social twitter dhe facebook, janë shpenzuar 600 mijë dollarë.

Për fragmentin e filmit, producentë të të cilit janë Faruk Aksoj dhe Ajshe Germen, për një muaj e gjysmë rresht u realizuan xhirime në Turqi, Meksikë, Angli dhe Sllovaki.

Filmi me përmasa hollivudiane flet për marrjen e Stambollit apo Kostandinopojës prej ushtrive turke, në të jepen të dhëna të shumta dhe detaje mbi jetën e sulltan Mehmet Fetihut i cili në vitin 1453 arriti që të merrte Kostandinopojen dhe ta shndërronte Perandorinë Osmane nga një mbretëri rajonale në një perandori botë

rore.

Advertisements

About njihvetveten

Simple me!

One response to “Fetih 1453, reklama e filmit në internet shënon rekord klikimesh”

  1. DIDI says :

    Sulejmani i Madherishem, tani Mehmet Fetih….na mahniten me pasqyrimin e madheshtise se kesaj Perandorie te lavdishme! Zakonet, guret e cmuar, mendafshi, pallatet perandorake, intrigat dhe luftrat…se bashku me haremet legjendare, pasqyrojne jeten e jashtezakonshme te sundimtareve osman, dhe te verteten e padiskutueshme se ne nje menyre ose ne tjetren percaktuan fatet e botes se njohur deri ne ate kohe!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: