Fotot qe ndryshuan historine boterore…


https://i2.wp.com/alblive.net/wp-content/uploads/2012/04/hiroshima.jpg

Foto nga shperthimi ne Hiroshima dhe Nagasaki.

https://i0.wp.com/alblive.net/wp-content/uploads/2012/04/Viet-Cong.jpg

Ekzekutimi i nje ushtari ne Viet Kong.

https://i0.wp.com/alblive.net/wp-content/uploads/2012/04/hector.jpg

Hektor Pieterson, aktivist i kryengritjes Sweto ne Afriken e Jugut kunder Apartedit.

https://i2.wp.com/alblive.net/wp-content/uploads/2012/04/agnosto-paidi.jpg

Varri i nje femije te panjohur, gjate shperthimit te nje fabrike kimikatesh ne Bopal te Indise, ku humben jeten mbi 3000 veta.

https://i0.wp.com/alblive.net/wp-content/uploads/2012/04/%CE%91%CF%80%CE%B1%CE%B3%CF%87%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82-%CE%BD%CE%B5%CE%B1%CF%81%CF%8E%CE%BD-%CE%BC%CE%B1%CF%8D%CF%81%CF%89%CE%BD.jpg

Racizmi ne Amerike dhe varja e te zinjve. Varja e dy te rinjeve te akuzur per perdhunim dhe vrasje padrejtesisht.

https://i0.wp.com/alblive.net/wp-content/uploads/2012/04/hebre.jpg

Eshte quajtur hebreu i fundit, ai quhet Vinitsa, ishte i fundit i ekzekutuar ne masivin e nje grope me hebrenj te tjere te vrare nga trupat SS.

https://i2.wp.com/alblive.net/wp-content/uploads/2012/04/femija.jpg

Femija dhe shkaba ne Afrike, foto qe tregoi se pak vlente jeta ne kete kontinent, ku pervec luftes per ushqim dhe uje, nje femije i dorezuar lufton dhe me shpendet grabitqar per te qendruar ne jete.

https://i2.wp.com/alblive.net/wp-content/uploads/2012/04/pateras.jpg

Babai dhe djali, te vrare te dy nga trupat izraelite ne Palestine. I ati shkoi te shpetonte djalin qe po e qellonin forcat izraelite, por nuk arriti te ndalte mizorine e tyre. Pasi i qelluan djalit i qelluan dhe te atit.

https://i1.wp.com/alblive.net/wp-content/uploads/2012/04/11shtatori.jpg

Kullat Binjake me 11 shtator 2001.

https://i2.wp.com/alblive.net/wp-content/uploads/2012/04/irak.jpg

Burgu famekeq i Abu Graibit, ku te burgosurit trajtoheshin kafsherisht nga ushtria amerikane.

Advertisements

About njihvetveten

Simple me!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: